Lista mailingowa

O szkole O szkole

Jesteś tu: » Strona główna » O szkole

Publiczna Szkoła Podstawowa w Roszkowicach jest szkołą wiejską, do której uczęszczają uczniowie z 8 miejscowości: Roszkowic, Sierosławic, Wojsławic, Nasal, Pogorzałki, Gosławia, Pszczonek oraz Borek.

W roku szkolnym 2014/2015 w szkole naukę pobiera 61 uczniów uczęszczających do klas

I-VI. Najliczniejsze klasy: III i IV liczą po 12 uczniów, natomiast najmniejsza liczba uczniów występuje w klasie: II.

Liczba uczniów w poszczególnych klasach przedstawia się w sposób następujący:

Klasa 1 - 9 uczniów

Klasa 2 - 8 uczniów

Klasa 3 - 12 uczniów

Klasa 4 - 12 uczniów

Klasa 5 - 9 uczniów

Klasa 6 - 11 uczniów.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Roszkowicach prowadzony jest Oddział Przedszkolny,

do którego uczęszcza 20 dzieci.

Szkoła usytuowana jest w centurm wsi, w bezpośrednim sąsiedztwie parafialnego kościoła katolickiego pw. św. Antoniego.